Strona Głowna < Parapety

Parapety wewnętrzne

Parapety wewnętrzne to niezwykle istotny element wykończenia każdego pomieszczenia. Niestety wielu użytkowników nie przykłada należytej uwagi do ich wyboru. Jest to rażący błąd, gdyż parapet należy dobrać nie tylko do rodzaju okna, ale również do wystroju wnętrza, co niewątpliwie wypływa na estetykę pomieszczenia oraz jego funkcjonalność. Pełni on zarówno funkcje estetyczne, jak i użytkowe, zabezpieczając ścianę przed zamoknięciem np. w przypadku pozostawienia otwartego okna w czasie deszczu (ew. w czasie rozlania wody podczas podlewania kwiatów).

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem doskonale zdajemy sobie sprawę z wagi jaką należy przykładać do wyboru parapetu, dlatego w swojej ofercie posiadamy szeroki asortyment podokienników. Począwszy od tych wykonanych z PVC, po parapety fornirowane (mdf), z kamienia naturalnego czy też konglomeratu. Nieustannie dążymy do zaspokajania wymagań klientów, którzy mogą liczyć na fachowe doradztwo, realizacje inwestycji pod indywidualne zamówienie, najwyższą jakość obsługi i terminowość. Klient jest dla nas najważniejszy przez cały okres użytkowania oferowanych przez nas wyrobów.

parapet wewnętrzny

Zewnętrzne

Firma Domel w swojej ofercie posiada szeroka gamę parapetów zewnętrznych. Podobnie jak w przypadku ich wewnętrznych odpowiedników, stanowią one istotny element wykończenia elewacji budynku. Parapety zewnętrzne pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale też użytkową. Odpowiednio wkomponowane parapety mogą sprawić, że budynek będzie się wyróżniał, a jego wygląd stanie się okazały i elegancki. Istotnym aspektem jest odpowiedni dobór kolorystyki oraz materiału, z którego wykonany będzie podokiennik.

Firma Domel oferuje parapety zewnętrzne wykonane z aluminium oraz blachy ocynkowanej, pokryte lakierem proszkowym w standardowych kolorach: białym i brązowym. Na życzenie Klienta możemy pomalować parapet na inny kolor. Oprócz tego istnieje możliwość oklejenia parapetu okleiną PVC w kolorze i strukturze odpowiadającej ramie okna. Nasze podokienniki wyróżnia najwyższa jakość wykonania oraz zachowanie wszelkich prawideł konstrukcyjnych – odpowiedni pochył parapetu, zastosowanie na jego końcu specjalnego zaokrąglenia tzw. kapinosa (uniemożliwia skraplanie się wody na końcach parapetu), odpowiednie zabezpieczenie produktu.

parapet zewnętrzny

Równie istotny w przypadku parapetu jest jego właściwy montaż. Firma Domel posiada wieloletnie doświadczenie w tej materii, co jest gwarantem zachowania najwyższych standardów. Dzięki temu mają Państwo pewność, że nie powstaną mostki termiczne, zawilgocenia, pleśń itp. spowodowane nieprawidłowym montażem.

© 2021 DSystem - okna i drzwi | projekt i wykonanie MARKOM Szczecin | POLITYKA PRYWATNOŚCI